הכירו את הסטודנטית ריקי מור לוי

חזרה לדף כתבות

הכירו את הסטודנטית ריקי מור לוי

קצת עליך

שמי ריקי מור לוי ואני סטודנטית שנה ד' לסיעוד במכללה האקדמית לישראל. אני מתגוררת ברמת השרון, נשואה ויש לי שלושה בנים. אני עובדת במרכז הרפואי "שיבא" במלר"ד ובמכון הלב.

מדוע בחרת ללמוד סיעוד?

אני לומדת במסלול הארבע שנתי לתואר ראשון בסיעוד. הרעיון ללמוד סיעוד לא היה שם תמיד, אלא הלך והבשיל עם השנים. כששאלתי את עצמי מה באמת אני רוצה ואיפה באמת אוכל למצוא מקום עבודה מסודר, בו גם אוכל להתקדם ולנוע בין התחומים השונים ומה באמת יתאים לאישיות שלי- הבנתי שסיעוד זו הבחירה הכדאית. היום, בעיצומו של התואר ולאחר התנסויות קליניות בהן החלו לזרום הצעות עבודה – אין לי ספק כי בחרתי נכון! הסיעוד הוא עיסוק שבעיני זו זכות גדולה להיות חלק ממנו ותפקיד האחות הוא תפקיד שבסופו של יום קשה מביא איתו סיפוק אדיר. אתה יודע שעשית משהו בשביל מישהו.

למה בחרת ללמוד במכללה האקדמית לישראל?

השילוב של עיסוק מקצועי ותואר קסם לי מאוד. הבנתי שבשוק התעסוקה כיום כדאי ללמוד סיעוד בעקבות הביקוש העולה אחר הבוגרים בתחום. בנוסף, האפשרות ללמוד במכללה במרכז הארץ, במשך שלושה ימי לימוד בשבוע (במקום חמישה), התאימו לי מאוד ואיפשרו לי להמשיך לעבוד ולהרוויח כסף תוך כדי הלימודים. כאשר הגעתי לפגישת הייעוץ במכללה, קיבלתי מענה לכל שאלותיי, הייתה אווירה מדהימה ותחושה שמדובר במוסד אקדמי מתקדם. בדיעבד, אני מרוצה מאוד מהבחירה שעשיתי ושהגעתי ללמוד במכללה.

הרגע האהוב עלייך במהלך יום הלימודים?

זה ישמע קצת חנוני, אבל הישיבה בהרצאות והדיונים בכיתה הם הרגעים האהובים.

הספוט האהוב במכללה?

שאלה קלה. ללא ספק קומת הכניסה בה יש חלל גדול ומואר עם שולחנות מעץ וכיסאות ירוקים. זה ספוט מרכזי שקרוב למכונות הצילום, למכונות המזון ולשירותים. כאן ביליתי שעות עם חבריי ללימודים בהכנה לבחינות. תמיד היינו קובעים "בשעה תשע בבוקר, בכיסאות הירוקים".

מהו הקורס האהוב עליך ביותר בתואר?

אהבתי מאוד את קורס "חוק ואתיקה" שהועבר על-ידי מרצה שבהכשרתה היא אחות ועורכת דין. את המקום השני תופס קורס "פסיכיאטריה" שהיה אחד הקורסים המרתקים ביותר שהיו לנו ועסק בנפש האדם והתחום הפרמקולוגי בפסיכיאטריה.

מהו הנושא הכי חם בקפיטריה שלכם?

נושא השיחה הוא ללא ספק הבחינה הממשלתית הקרבה בצעדי ענק ושאלת השאלות היא "מתי מתחיל הקורס עם חליל?" – המרצה האחד ויחיד שהולך להעביר לנו את קורס ההכנה לבחינה מטעם המכללה. חוץ מזה, מדברים על בר הסלטים החדש והמעולה בקפיטריה במתחם המזון במכללה.

איפה את רואה את עצמך אחרי התואר?

בסיום התואר אני אעסוק בסיעוד כאחות מוסמכת באחת ממחלקות בית החולים (עוד לא החלטתי סופית באיזו מחלקה), תוך התמקצעות בעבודה, וגם אמשיך להיות על תקן סטודנטית, כיוון שנרשמתי ללימודי תואר שני במכללה במסלול למנהל מערכות בריאות. קיבלתי מהמכללה מענק של בוגר ממשיך ולכן קיבלתי החלטה להמשיך ללמוד. היות ולפי נתוני ה-OECD שיעור האחיות בישראל הוא מהנמוכים במערב ונמצא במגמת ירידה, אני רואה בעצמי כשגרירה של המקצוע ומציעה לכל מי שעומד על פרשת הדרכים בה עליו להחליט מה ילמד – לבחור להיות אח/ות אקדמאי/ת. מגוון האפשרויות גדול משמעותית מאשר בכל מקצוע אחר והסיעוד טומן בחובו את הסיפוק של נגיעה בחיי אדם. לא משנה באיזה תפקיד אעסוק – אני רואה את עצמי כמקדמת של תחום הסיעוד והעוסקים בו.

צור קשר

לקבלת מידע נוסף אנא מלא/י פרטיך
בוא/י נקבע פגישה! מלא/י את הפרטים ונתאם