יעל פניני, בוגרת התכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי
את לימודי התואר השני בייעוץ חינוכי, סיימה יעל ב- 2012. כיום היא הבעלים והמנהלת המקצועית של מרכז רב -תחומי בבנימינה המספק מענה לילדים, בני נוער ומבוגרים בשני תחומים עיקריים; האחד – תהליכי צמיחה והתפתחות. השני- טיפול בהפרעות קשב ולקויות למידה. במרכז ניתנים הדרכות הורים, סדנאות והרצאות מצוות מיומן ומקצועי. "כאם לשלוש בנות וכמי שניהלה כבר אז קליניקה פעילה, מערכת השעות הנוחה במכללה, אפשרו את השילוב בין בית, לימודים ועבודה. במסגרת הפרקטיקום בלימודי התואר, יצרתי קשרים וקיבלתי פניות של מתבגרים מאז ועד היום. העברתי סדנאות בבית הספר. בסיום הלימודים המשכתי וקיבלתי עליהן תשלום. כל אלה בנוסף לכלים ולידע שרכשתי שסייעו בפריצת הדרך להגשמת חלומי".
קרא עוד >>

ענת רחמים, בוגרת התכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי
"הכלים היישומיים שקיבלתי בזמן הלימודים המשרתים אותי עד היום הם רבים, בין השאר – לייצר סביבה חברתית לימודית מיטבית, המקדמת צמיחה רגשית. ניהול שיחות אישיות, המקנות לנוער לתחושת שייכות ומסוגלות. יצירת חיבורים בין הנועץ להכרת עצמו והכרת יכולותיו, תוך הסתכלות פנימה, וזיהוי הכוחות הפנימיים הטמונים בו, כך שיוכל להתמודד בעת מצבי לחץ ומשבר. לטפח בקרב הנועץ כישורי חיים ואינטליגנציה רגשית כבסיס לצמיחה אישית. ניהול ופיתוח תכניות התערבות כיעד הכלה ושילובם בתוכנית הלימודית בביה"ס, תוך מתן מענים לצרכים האישיים".
קרא עוד >>

שרית ויניצקי, בוגרת התכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי
עד לפני כשנתיים וחצי, נראה שלשרית ויניצקי מאבן יהודה, לא היה חסר דבר. היא עבדה כעורכת דין מצליחה, היתה לה משכורת נאה ומעסיק קרוב ללב – אחיה. אלא שלפני כשנתיים, משהו השתנה. היא נטשה את הקריירה המשפטית והרווחה הכלכלית לטובת מסלול לימודים חדש עבורה: ייעוץ חינוכי. "ברגע שאתה יודע שמשהו מסויים בוער בך, אז זה רק עניין של זמן עד שתלך אחרי הלב שלך. ואני הלכתי עם זה ביג טיים, ושילבתי עם לימודי התואר ביעוץ חינוכי גם לימודי פסיכותרפיה משפחתית וזוגית. יש לי מזל גדול, ומצאתי עבודה עוד לפני שסיימתי את התואר, וגם מבלי שיהיה לי ניסיון בהוראה. כיום אני עובדת בבית ספר ש"י עגנון, בחטיבה עליונה, בנתניה".
קרא עוד >>

היבא שימי, בוגרת התכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי
כמעט שלוש שנים לאחר שסיימה את התואר השני בייעוץ חינוכי במכללה, שלחה היבא שימי את המכתב המרגש הזה בדוא"ל, לגב' יוספה כפרי, מרצה בתכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי: "לפני שלוש שנים למדתי אצלך. אני זוכרת את ימי הפרקטיקום ואת הדרך שהנחלת, אותה אני מיישמת בעבודתי. אני יועצת זו השנה הרביעית, צומחת ולומדת ומאמינה שהשמיים הם הגבול. השנה קודמתי לתפקיד מאתגר, מדריכת לחץ וחירום במחוז הדרום. למרות הלחץ והאתגרים, אני מאוהבת בתפקידי ובחירתי בייעוץ הייתה הבחירה הנכונה. מורתי היקרה, שמחה לשתף אותך ולומר לך, שהתלמידה שלך גדלה". גם אנו נרגשים לפחות כמו היבא, להיווכח עד כמה המרצים שלנו מסמנים את הדרך להצלחה עבור הסטודנטים.


קרא עוד >>

צפה בוידאו