בלה פלטוב, בוגרת התכנית לתואר ראשון בסיעוד
"חיפשתי מסגרת שתאפשר לי לשלב לימודים ועבודה בצורה נוחה ומצאתי את המסגרת הזו במכללה האקדמית לישראל. למדתי תואר ראשון בסיעוד וכיום אני עובדת כמיילדת. להיות מיילדת זה סוג של שליחות וסיפוק אדיר שלא ניתן לתאר כזה סיפוק באף מקצוע אחר."
קרא עוד >>

דביר לוין, בוגר התכנית לתואר ראשון בסיעוד
סיימתי תואר ראשון בסיעוד ב- 2013, מגיל 15 אני מתנדב במד"א וחיפשתי מקצוע שבו אוכל להתפתח ולשלב בו נתינה וטיפול בזולת. ההשתלבות שלי בשוק העבודה הייתה מיידית. זו אחת הסיבות שבחרתי ללמוד תואר ראשון בסיעוד – הביקוש לעובדים גבוה מאוד.הידע שצברתי במהלך התואר נתן לי ארגז כלים מקצועי שמסייע לי להתמודד עם מצבים שונים במסגרת עבודתי.אני מתגעגע למפגשים עם החברים לכיתה בין ההפסקות, המשכתי ללמוד יחד עם קבוצה שלמדה איתי בבית ספר לסיעוד כך שנוצרה חברות מצויינת.

קרא עוד >>

סבין בלייכר, בוגרת התכנית לתואר ראשון בסיעוד
"למדתי להיות אחות - ועכשיו אני עובדת כאחות בחדר לידה. זה פשוט קרה. המכללה הציעה לסטודנטים לעבוד בבתי חולים בתור סטודנטים, ואני עבדתי בזמן הלימודים. ואז כשסיימתי, שלחתי קו"ח לכמה בתי חולים ופשוט חזרו אלי. תמיד רציתי ללמוד להיות אחות בגיל צעיר, אבל איכשהו השתכנעתי שלא כדאי, כי העבודה קשה ועושים משמרות גם בלילות. כך שבהתחלה בכלל למדתי עבודה סוציאלית. אבל זה תמיד נשאר הרצון שלי, ובגיל 30 החלטתי שאני הולכת על זה. ולמה דווקא סיעוד? יש בו שילוב של ידע רפואי מדעי, וזה גם להיות שם בשביל אנשים, ולעזור להם. מיילדת זה המקום הכי מדהים להיות בו כל יום".
קרא עוד >>

צפה בוידאו