להוביל את מהפכת האיכות במערכת הבריאות

נושא האיכות והשירות בעולם הבריאות תופס תאוצה רבה בעולם. בישראל - משרד הבריאות כמו גם קופות החולים ובתי החולים אמצו את תפיסת האיכות והשירות בבריאות והם פועלים במרץ רב ליישמו.
העלאת רמת האיכות בטיפול רפואי ושירותי בריאות בכלל יוביל לצמצום הפערים במתן שירותים ומניעת נזקי בריאות המהווים היום עיסוק מרכזי במערכת הבריאות.

המכללה האקדמית לישראל בנתה מגוון תכניות על מנת לקדם את הצורך במנהלים המצויים בתחום והמסוגלים לקדם את תהליכי השינוי במוסדותיהם.

מתן כלים לניהול האיכות במערכת הבריאות

מטרת התכנית הינה להקנות לבוגרים, בסיס תיאורטי ומיומנויות מעשיות בניהול האיכות במסגרות השונות של מערכת הבריאות- בקהילה ובבתי החולים. התכנית תכשיר את הבוגרים לתפקידי ניהול והובלה של פעילויות בתחום ניהול האיכות אשר יקדמו את בריאות המטופלים ואת בטיחות הטיפול בהם.

קורסי התכנית עוסקים בסוגיות שונות בתחום ניהול האיכות, ביניהן שיטות לחקר בעיות איכות ושיפור תהליכים בארגוני בריאות, אקרדיטציה כאמצעי לקידום בטיחות ואיכות הטיפול במערכת הבריאות, ניהול תהליכים לשיפור האיכות, יישום ארגוני בשיפור איכות, מדידת איכות בארץ ובעולם ועוד.
קורסי התכנית מדגישים את הרקע התיאורטי בקידום האיכות במערכות בריאות לומדות תוך הקניית כלים מעשיים לניהול פרויקטים מקדמי איכות.

ממרצים מובילים מתחום ניהול האיכות

פרופ' אבי פורת משמש כיועץ אקדמי לתכנית בניהול איכות וכמרצה מוביל. פרופ' פורת הוא ממקימי תחום האיכות בבריאות והקים את החברה הישראלית לאיכות ברפואה ועמד בראשה במשך יותר מ-10 שנים. בנוסף פרסם פרופ' פורת מאמרים רבים בנושא.

לראיון אישי עם פרופ' אבי פורת אודות התכנית >> לחץ


צפה בוידאו